Financials
Cash flow
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Operating activities | 9.4M |
| Net income | -1.4M |
| Depreciation | 7.3M |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 447K |
| Other non cash items | — |
| Accounts receivable | 2.8M |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | 180K |
| Investing activities | -7.7M |
| Capital expenditures | -7.9M |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | 226K |
| Financing activities | -4.8M |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | -2.4M |
| Short term debt issuance | -2.4M |
| Common stock issuance | — |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | -59K |
| End cash position | 7.5M |
| Income tax paid | 951K |
| Interest paid | 613K |
| Free cash flow | 462K |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.