Financials
Balance sheet
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Total assets | 1.2B |
| Current assets | 504.4M |
| Cash | 13.5M |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 13.5M |
| Other short term investments | 2.4M |
| Accounts receivable | 240.5M |
| Other receivables | — |
| Inventory | 4.9M |
| Prepaid assets | 226.9M |
| Restricted cash | 237K |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | -1K |
| Non current assets | 711.0M |
| Properties | 9.7M |
| Land and improvements | — |
| Machinery furniture equipment | 132.6M |
| Construction in progress | 556.6M |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -133.3M |
| Goodwill | 42.4M |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | — |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | -2K |
| Total liabilities | 355.8M |
| Current liabilities | 338.6M |
| Accounts payable | 277.1M |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 7.7M |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | 722K |
| Pensions | — |
| Other current liabilities | 7.0M |
| Non current liabilities | 17.1M |
| Long term provisions | 79K |
| Long term debt | 17.1M |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | — |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | 1K |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 251.0M |
| Retained earnings | 273.0M |
| Other shareholders equity | — |
| Total shareholders equity | 859.6M |
| Additional paid in capital | 335.5M |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | — |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.