Financials
Cash flow
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Operating activities | -229.2K |
| Net income | -256.1K |
| Depreciation | 747 |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | — |
| Other non cash items | 59.6K |
| Accounts receivable | -8.0K |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | -25.3K |
| Investing activities | -2.9K |
| Capital expenditures | -2.9K |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | 34.4K |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | -26.6K |
| Short term debt issuance | 61.0K |
| Common stock issuance | — |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 12.1K |
| Income tax paid | 0 |
| Interest paid | 0 |
| Free cash flow | -58.8K |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.