Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is AUD
| Fiscal date | Jun 2024 |
|---|---|
| Total assets | 21.7M |
| Current assets | 5.4M |
| Cash | 5.2M |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 5.2M |
| Other short term investments | — |
| Accounts receivable | — |
| Other receivables | 154.2K |
| Inventory | — |
| Prepaid assets | 19.9K |
| Restricted cash | — |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | — |
| Non current assets | 16.3M |
| Properties | 16.2M |
| Land and improvements | — |
| Machinery furniture equipment | 134.8K |
| Construction in progress | — |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -117.5K |
| Goodwill | — |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | — |
| Investments and advances | 59K |
| Other non current assets | — |
| Total liabilities | 979.6K |
| Current liabilities | 753.4K |
| Accounts payable | 660.6K |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 67.8K |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | — |
| Pensions | — |
| Other current liabilities | — |
| Non current liabilities | 226.2K |
| Long term provisions | — |
| Long term debt | 226.2K |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | — |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | — |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 47.8M |
| Retained earnings | -32.0M |
| Other shareholders equity | 4.9M |
| Total shareholders equity | 20.7M |
| Additional paid in capital | — |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | — |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.