Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is SEK
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Total assets | 153.8M |
| Current assets | 32.2M |
| Cash | — |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 3.1M |
| Other short term investments | 1.5M |
| Accounts receivable | 5.9M |
| Other receivables | 17.9M |
| Inventory | 3.8M |
| Prepaid assets | — |
| Restricted cash | — |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | — |
| Non current assets | 121.7M |
| Properties | — |
| Land and improvements | — |
| Machinery furniture equipment | — |
| Construction in progress | — |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | — |
| Goodwill | 153.2M |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | 74.8M |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | 137.8K |
| Total liabilities | 39.7M |
| Current liabilities | 26.2M |
| Accounts payable | 4.9M |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 10.2M |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | — |
| Pensions | — |
| Other current liabilities | 784.4K |
| Non current liabilities | 13.6M |
| Long term provisions | 318K |
| Long term debt | 2.7M |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | 10.3M |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | 265K |
| Shareholders equity | |
| Common stock | — |
| Retained earnings | — |
| Other shareholders equity | — |
| Total shareholders equity | 114.1M |
| Additional paid in capital | — |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | — |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.