Financials
Cash flow
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Operating activities | -4.3M |
| Net income | -4.6M |
| Depreciation | 60.2K |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 0 |
| Other non cash items | 106.0K |
| Accounts receivable | -94.6K |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | 184.4K |
| Investing activities | -1.1M |
| Capital expenditures | — |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | 0 |
| Purchase of investments | -2.0M |
| Sale of investments | 958.6K |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | -403.2K |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | -114.0K |
| Short term debt issuance | -23K |
| Common stock issuance | — |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | -266.2K |
| End cash position | 7.8M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | -2.6M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.