Financials
Income statement
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Total reported revenue | 57.6M |
| Cost of revenue | 33.7M |
| Gross profit | 23.9M |
| Operating expense | |
| Research & development | — |
| Selling general and admin | 7.9M |
| Other operating expenses | 141K |
| Operating income | 15.8M |
| Non operating interest income | |
| Income | — |
| Expense | 394K |
| Other income expense | 716K |
| Pretax income | 14.5M |
| Tax provision | 7.9M |
| Net income | 6.6M |
| Basic EPS | 0 |
| Diluted EPS | 0 |
| Basic average shares | 293.2M |
| Diluted average shares | 293.2M |
| EBITDA | 18.0M |
| Net income from continuing op. | 6.6M |
| Minority interests | -5.9M |
| Preferred stock dividends | — |
Access
/income_statement
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.