Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is GBP
| Fiscal date | Oct 2021 |
|---|---|
| Total assets | 16.6M |
| Current assets | 14.4M |
| Cash | — |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 8.1M |
| Other short term investments | — |
| Accounts receivable | 6.4M |
| Other receivables | — |
| Inventory | — |
| Prepaid assets | — |
| Restricted cash | — |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | — |
| Non current assets | 2.2M |
| Properties | 2.2M |
| Land and improvements | — |
| Machinery furniture equipment | — |
| Construction in progress | — |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | — |
| Goodwill | 23.2M |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | 23.2M |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | — |
| Total liabilities | 8.0M |
| Current liabilities | 5.7M |
| Accounts payable | 5.3M |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 392K |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | — |
| Pensions | — |
| Other current liabilities | — |
| Non current liabilities | 2.3M |
| Long term provisions | 39K |
| Long term debt | 1.6M |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | — |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | 635K |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 16.5M |
| Retained earnings | 9.5M |
| Other shareholders equity | — |
| Total shareholders equity | 26M |
| Additional paid in capital | 91.4M |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | — |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.