Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is CNY
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Total assets | 885.3M |
| Current assets | 776.6M |
| Cash | — |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 519.8M |
| Other short term investments | — |
| Accounts receivable | 152.0M |
| Other receivables | 13.9M |
| Inventory | 53.8M |
| Prepaid assets | 18.0M |
| Restricted cash | 2.3M |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | 395K |
| Non current assets | 108.7M |
| Properties | 105.4M |
| Land and improvements | — |
| Machinery furniture equipment | 288.5M |
| Construction in progress | 634K |
| Leases | 187.2M |
| Accumulated depreciation | -481.4M |
| Goodwill | 421K |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | 421K |
| Investments and advances | 0 |
| Other non current assets | 7.9M |
| Total liabilities | 304.5M |
| Current liabilities | 266.3M |
| Accounts payable | 33.7M |
| Accrued expenses | 56.9M |
| Short term debt | 24.6M |
| Deferred revenue | 118.5M |
| Tax payable | 14.5M |
| Pensions | — |
| Other current liabilities | 18.1M |
| Non current liabilities | 38.2M |
| Long term provisions | — |
| Long term debt | 27.8M |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | — |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | 10.4M |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 145K |
| Retained earnings | -4.2B |
| Other shareholders equity | -158.0M |
| Total shareholders equity | 580.8M |
| Additional paid in capital | 5.0B |
| Treasury stock | 63.3M |
| Minority interest | — |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.