Financials
Cash flow
Fundamentals currency is CNY
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Operating activities | -159.6M |
| Net income | -346.6M |
| Depreciation | 52.2M |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 155.6M |
| Other non cash items | 26.3M |
| Accounts receivable | -26.8M |
| Accounts payable | 18.9M |
| Other assets liabilities | -39.2M |
| Investing activities | -3.9M |
| Capital expenditures | -3.9M |
| Net intangibles | -558K |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | 0 |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | -72K |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | 0 |
| Short term debt issuance | 0 |
| Common stock issuance | — |
| Common stock repurchase | -72K |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 522.2M |
| Income tax paid | 0 |
| Interest paid | 0 |
| Free cash flow | -98.2M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.