Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Total assets | 203.3M |
| Current assets | 177.5M |
| Cash | 10.1M |
| Cash equivalents | 131.7M |
| Cash and cash equivalents | 141.8M |
| Other short term investments | 2.5M |
| Accounts receivable | 23.0M |
| Other receivables | 132K |
| Inventory | — |
| Prepaid assets | 712K |
| Restricted cash | — |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | — |
| Non current assets | 25.8M |
| Properties | 2.3M |
| Land and improvements | — |
| Machinery furniture equipment | 66K |
| Construction in progress | — |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | — |
| Goodwill | 12.6M |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | 7.8M |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | 1.9M |
| Total liabilities | 30.5M |
| Current liabilities | 26.5M |
| Accounts payable | 1.2M |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 3.9M |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | 10.6M |
| Pensions | 2.4M |
| Other current liabilities | — |
| Non current liabilities | 4.0M |
| Long term provisions | — |
| Long term debt | 3.6M |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | — |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | 355K |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 1K |
| Retained earnings | 83.7M |
| Other shareholders equity | — |
| Total shareholders equity | 172.8M |
| Additional paid in capital | 78.9M |
| Treasury stock | 15.7M |
| Minority interest | — |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.