Financials
Cash flow
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Operating activities | 72.9M |
| Net income | 77.8M |
| Depreciation | — |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 3.5M |
| Other non cash items | -7.7M |
| Accounts receivable | 2.4M |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | -3.0M |
| Investing activities | -87K |
| Capital expenditures | -87K |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | -70.2M |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | — |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 286K |
| Common stock repurchase | -70.5M |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 141.8M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | 61.5M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.