Financials
Cash flow
| Fiscal date | 2023 |
|---|---|
| Operating activities | -563.7K |
| Net income | -2.1M |
| Depreciation | 159.5K |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 350.6K |
| Other non cash items | 167.9K |
| Accounts receivable | 342.5K |
| Accounts payable | 498.8K |
| Other assets liabilities | -15.2K |
| Investing activities | -94.8K |
| Capital expenditures | -94.8K |
| Net intangibles | -49.9K |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | 546.8K |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | — |
| Short term debt issuance | 35K |
| Common stock issuance | 495K |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | 16.8K |
| End cash position | 79.3K |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | 0 |
| Free cash flow | -678.9K |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.