Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Total assets | 226.8M |
| Current assets | 166.5M |
| Cash | 3.7M |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 3.7M |
| Other short term investments | — |
| Accounts receivable | 47.5M |
| Other receivables | — |
| Inventory | 113.7M |
| Prepaid assets | — |
| Restricted cash | — |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | 636K |
| Other current assets | 980K |
| Non current assets | 60.4M |
| Properties | 2.8M |
| Land and improvements | 1.6M |
| Machinery furniture equipment | 58.0M |
| Construction in progress | 135K |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -33.8M |
| Goodwill | — |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | — |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | 1.3M |
| Total liabilities | 94.4M |
| Current liabilities | 38.3M |
| Accounts payable | 35.3M |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | — |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | 647K |
| Pensions | 1.8M |
| Other current liabilities | 287K |
| Non current liabilities | 56.1M |
| Long term provisions | — |
| Long term debt | 50.5M |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | 5.5M |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | — |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 8.9M |
| Retained earnings | 101.3M |
| Other shareholders equity | — |
| Total shareholders equity | 132.4M |
| Additional paid in capital | 35.4M |
| Treasury stock | 13.1M |
| Minority interest | — |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.