Financials
Cash flow
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Operating activities | -635K |
| Net income | 6.1M |
| Depreciation | 3.3M |
| Deferred taxes | 221K |
| StockBased compensation | 151K |
| Other non cash items | 30K |
| Accounts receivable | -147K |
| Accounts payable | -8.6M |
| Other assets liabilities | -1.6M |
| Investing activities | -3.4M |
| Capital expenditures | -5.0M |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | 1.6M |
| Financing activities | 6.1M |
| Long term debt issuance | 649.5M |
| Long term debt payments | -642.1M |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | — |
| Common stock repurchase | -171K |
| Common dividends | -1.1M |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 4.1M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | -9.4M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.