Financials
Income statement
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Total reported revenue | 8.6M |
| Cost of revenue | 890.7K |
| Gross profit | 7.7M |
| Operating expense | |
| Research & development | — |
| Selling general and admin | 3.2M |
| Other operating expenses | 165.1K |
| Operating income | -4.7M |
| Non operating interest income | |
| Income | — |
| Expense | 3.1M |
| Other income expense | -288.8K |
| Pretax income | -8.9M |
| Tax provision | 371.6K |
| Net income | -9.3M |
| Basic EPS | -0.2 |
| Diluted EPS | -0.2 |
| Basic average shares | 43.3M |
| Diluted average shares | 43.3M |
| EBITDA | -4.7M |
| Net income from continuing op. | -9.3M |
| Minority interests | — |
| Preferred stock dividends | — |
Access
/income_statement
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.