Financials
Cash flow
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Operating activities | 3.6M |
| Net income | -4.7M |
| Depreciation | 553.8K |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 173.0K |
| Other non cash items | 45.0K |
| Accounts receivable | 1.5M |
| Accounts payable | -371.7K |
| Other assets liabilities | 6.4M |
| Investing activities | -917.8K |
| Capital expenditures | -917.8K |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | 0 |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | 937.2K |
| Long term debt issuance | 1M |
| Long term debt payments | -62.8K |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | — |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 5.4M |
| Income tax paid | 22.6K |
| Interest paid | 45.3K |
| Free cash flow | 3.1M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.