Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Total assets | 10.1M |
| Current assets | 4.0M |
| Cash | 307.4K |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 307.4K |
| Other short term investments | 3.6M |
| Accounts receivable | 1.9K |
| Other receivables | 25K |
| Inventory | — |
| Prepaid assets | 44.9K |
| Restricted cash | — |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | — |
| Non current assets | 6.1M |
| Properties | 6.1M |
| Land and improvements | 0 |
| Machinery furniture equipment | 87.6K |
| Construction in progress | — |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -67.1K |
| Goodwill | — |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | — |
| Investments and advances | 0 |
| Other non current assets | — |
| Total liabilities | 521.7K |
| Current liabilities | 521.7K |
| Accounts payable | 364.2K |
| Accrued expenses | 157.5K |
| Short term debt | — |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | — |
| Pensions | — |
| Other current liabilities | — |
| Non current liabilities | 0 |
| Long term provisions | — |
| Long term debt | — |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | — |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | — |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 19.2M |
| Retained earnings | -14.1M |
| Other shareholders equity | 80.9K |
| Total shareholders equity | 9.6M |
| Additional paid in capital | 4.1M |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | 64.9K |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.