Financials
Cash flow
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Operating activities | -4.6M |
| Net income | -5.0M |
| Depreciation | 18.9K |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 348.1K |
| Other non cash items | — |
| Accounts receivable | -6.8K |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | — |
| Investing activities | 1.7M |
| Capital expenditures | 127.4K |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | 1.6M |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | 0 |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | 0 |
| Short term debt issuance | 0 |
| Common stock issuance | 0 |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 307.4K |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | -1.6M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.