Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Total assets | 159.4M |
| Current assets | 80.1M |
| Cash | — |
| Cash equivalents | — |
| Cash and cash equivalents | 17.5M |
| Other short term investments | 44.8M |
| Accounts receivable | — |
| Other receivables | — |
| Inventory | — |
| Prepaid assets | 5.7M |
| Restricted cash | 10M |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | 775K |
| Non current assets | 79.3M |
| Properties | 2.9M |
| Land and improvements | — |
| Machinery furniture equipment | 1.4M |
| Construction in progress | — |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -398K |
| Goodwill | 3.9M |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | 3.2M |
| Investments and advances | 71.0M |
| Other non current assets | 850K |
| Total liabilities | 42.8M |
| Current liabilities | 25.0M |
| Accounts payable | 2.6M |
| Accrued expenses | 9.1M |
| Short term debt | 9.8M |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | 188K |
| Pensions | — |
| Other current liabilities | 3.2M |
| Non current liabilities | 17.9M |
| Long term provisions | — |
| Long term debt | 14.9M |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | — |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | 3.0M |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 18.8M |
| Retained earnings | -700.2M |
| Other shareholders equity | -18.5M |
| Total shareholders equity | 116.6M |
| Additional paid in capital | 816.2M |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | 257K |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.