Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Total assets | 133.6M |
| Current assets | 112.8M |
| Cash | 69.4M |
| Cash equivalents | 7.3M |
| Cash and cash equivalents | 76.7M |
| Other short term investments | 1.2M |
| Accounts receivable | 12.9M |
| Other receivables | 2.8M |
| Inventory | 10.1M |
| Prepaid assets | 5.4M |
| Restricted cash | — |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | — |
| Non current assets | 20.8M |
| Properties | 0 |
| Land and improvements | — |
| Machinery furniture equipment | 21.0M |
| Construction in progress | — |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -26.1M |
| Goodwill | — |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | — |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | 1.6M |
| Total liabilities | 107.8M |
| Current liabilities | 99.0M |
| Accounts payable | 58.0M |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 3.8M |
| Deferred revenue | 16.6M |
| Tax payable | 12.1M |
| Pensions | — |
| Other current liabilities | — |
| Non current liabilities | 8.8M |
| Long term provisions | 721K |
| Long term debt | 7.9M |
| Provision for risks and charges | 6K |
| Deferred liabilities | 126K |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | — |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 286.2M |
| Retained earnings | -2.2B |
| Other shareholders equity | 178.5M |
| Total shareholders equity | 25.7M |
| Additional paid in capital | 1.8B |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | -539K |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.