Financials
Cash flow
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Operating activities | -40.7M |
| Net income | -60.1M |
| Depreciation | 7.9M |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 4.6M |
| Other non cash items | 695K |
| Accounts receivable | 9.8M |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | -3.6M |
| Investing activities | -4.3M |
| Capital expenditures | -4.6M |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | 278K |
| Financing activities | -3.9M |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | -3.8M |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | 0 |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | 0 |
| Other financing charges | -113K |
| End cash position | 76.7M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | -52.6M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.