Financials
Income statement
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Total reported revenue | 27.0M |
| Cost of revenue | 10.2M |
| Gross profit | 16.8M |
| Operating expense | |
| Research & development | — |
| Selling general and admin | 20.7M |
| Other operating expenses | 1.7M |
| Operating income | -9.0M |
| Non operating interest income | |
| Income | 254K |
| Expense | 1.7M |
| Other income expense | 9.6M |
| Pretax income | -841K |
| Tax provision | -212K |
| Net income | -629K |
| Basic EPS | 0.0 |
| Diluted EPS | 0.0 |
| Basic average shares | 118.0M |
| Diluted average shares | 118.0M |
| EBITDA | 6.7M |
| Net income from continuing op. | -629K |
| Minority interests | — |
| Preferred stock dividends | — |
Access
/income_statement
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.