Financials
Cash flow
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Operating activities | -13.5M |
| Net income | -18.2M |
| Depreciation | 906K |
| Deferred taxes | -916K |
| StockBased compensation | 275K |
| Other non cash items | 6.8M |
| Accounts receivable | -1.4M |
| Accounts payable | — |
| Other assets liabilities | -1.0M |
| Investing activities | -6.2M |
| Capital expenditures | -6.2M |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | — |
| Sale of investments | — |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | 22.0M |
| Long term debt issuance | 22.9M |
| Long term debt payments | -828K |
| Short term debt issuance | 0 |
| Common stock issuance | 0 |
| Common stock repurchase | — |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 5.0M |
| Income tax paid | — |
| Interest paid | — |
| Free cash flow | -17.7M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.