Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is CAD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Total assets | 52.8M |
| Current assets | 12.7M |
| Cash | 835.6K |
| Cash equivalents | 11.5M |
| Cash and cash equivalents | 12.3M |
| Other short term investments | — |
| Accounts receivable | 207.0K |
| Other receivables | — |
| Inventory | — |
| Prepaid assets | 182.3K |
| Restricted cash | — |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | — |
| Non current assets | 40.1M |
| Properties | 39.8M |
| Land and improvements | — |
| Machinery furniture equipment | 19.7K |
| Construction in progress | — |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -4.3M |
| Goodwill | — |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | — |
| Investments and advances | 4.1M |
| Other non current assets | 377.2K |
| Total liabilities | 4.1M |
| Current liabilities | 4.0M |
| Accounts payable | 905.7K |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 2.5M |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | — |
| Pensions | — |
| Other current liabilities | — |
| Non current liabilities | 110.9K |
| Long term provisions | 92.3K |
| Long term debt | 18.6K |
| Provision for risks and charges | — |
| Deferred liabilities | — |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | — |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 69.3M |
| Retained earnings | -29.1M |
| Other shareholders equity | 1.5M |
| Total shareholders equity | 48.7M |
| Additional paid in capital | — |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | — |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.