Financials
Balance sheet
Fundamentals currency is BGN
| Fiscal date | 2025 |
|---|---|
| Total assets | 260.6M |
| Current assets | 221.8M |
| Cash | 24.4M |
| Cash equivalents | 1.9M |
| Cash and cash equivalents | 26.3M |
| Other short term investments | — |
| Accounts receivable | 130.8M |
| Other receivables | 322K |
| Inventory | 38.2M |
| Prepaid assets | 25.1M |
| Restricted cash | 524K |
| Assets held for sale | — |
| Hedging assets | — |
| Other current assets | — |
| Non current assets | 38.8M |
| Properties | 1.4M |
| Land and improvements | 0 |
| Machinery furniture equipment | 3.8M |
| Construction in progress | 18K |
| Leases | — |
| Accumulated depreciation | -5.2M |
| Goodwill | 26.6M |
| Investment properties | — |
| Financial assets | — |
| Intangible assets | 19.3M |
| Investments and advances | — |
| Other non current assets | — |
| Total liabilities | 51.3M |
| Current liabilities | 41.2M |
| Accounts payable | 16.9M |
| Accrued expenses | — |
| Short term debt | 8.2M |
| Deferred revenue | — |
| Tax payable | 7.4M |
| Pensions | 1.8M |
| Other current liabilities | 217K |
| Non current liabilities | 10.1M |
| Long term provisions | — |
| Long term debt | 9.3M |
| Provision for risks and charges | 318K |
| Deferred liabilities | — |
| Derivative product liabilities | — |
| Other non current liabilities | — |
| Shareholders equity | |
| Common stock | 18.2M |
| Retained earnings | 167.8M |
| Other shareholders equity | — |
| Total shareholders equity | 209.3M |
| Additional paid in capital | 5.4M |
| Treasury stock | — |
| Minority interest | -49K |
Access
/balance_sheet
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.