Financials
Cash flow
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Operating activities | 2.4M |
| Net income | 1.9M |
| Depreciation | 136.6K |
| Deferred taxes | — |
| StockBased compensation | 139.1K |
| Other non cash items | — |
| Accounts receivable | — |
| Accounts payable | 524.6K |
| Other assets liabilities | -334.1K |
| Investing activities | -1.1M |
| Capital expenditures | -40.9K |
| Net intangibles | — |
| Net acquisitions | — |
| Purchase of investments | -3.3M |
| Sale of investments | 2.3M |
| Other investing activity | — |
| Financing activities | -172.8K |
| Long term debt issuance | — |
| Long term debt payments | — |
| Short term debt issuance | — |
| Common stock issuance | — |
| Common stock repurchase | -172.8K |
| Common dividends | — |
| Other financing charges | — |
| End cash position | 8.5M |
| Income tax paid | 276.4K |
| Interest paid | 0 |
| Free cash flow | 2.2M |
Access
/cash_flow
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.