Financials
Income statement
Fundamentals currency is USD
| Fiscal date | 2024 |
|---|---|
| Total reported revenue | 1.7M |
| Cost of revenue | 381K |
| Gross profit | 1.3M |
| Operating expense | |
| Research & development | 175K |
| Selling general and admin | 1.9M |
| Other operating expenses | — |
| Operating income | -1.2M |
| Non operating interest income | |
| Income | 1K |
| Expense | 291K |
| Other income expense | 19K |
| Pretax income | -1.5M |
| Tax provision | 0 |
| Net income | -1.5M |
| Basic EPS | -0.3 |
| Diluted EPS | -0.3 |
| Basic average shares | 5.6M |
| Diluted average shares | 5.6M |
| EBITDA | -866K |
| Net income from continuing op. | -1.5M |
| Minority interests | — |
| Preferred stock dividends | — |
Access
/income_statement
data via our API — starting from the
Pro plan (individual) and the Venture plan (business) and above.