Analysis
| Earnings estimate |
Next year (Dec 2026) |
|---|---|
| Number of analysts | 7 |
| Average estimate | 1.24K |
| Low estimate | 1.10K |
| High estimate | 1.33K |
| Last year EPS | 872.24 |
Access
/earnings_estimate
data via our API — starting from the
Ultra plan (individual) and the Enterprise plan (business) and above.
| Revenue estimate |
Next year (Dec 2026) |
|---|---|
| Number of Analysts | 8 |
| Avg. estimate | 237.46B |
| Low estimate | 214.20B |
| High estimate | 284.31B |
| Last year sales | 176.40B |
| Sales growth | 0.35 |
Access
/revenue_estimate
data via our API — starting from the
Ultra plan (individual) and the Enterprise plan (business) and above.
| EPS trend |
Next year (Dec 2026) |
|---|---|
| Current estimate | 1.24K |
| 7 days ago | 1.23K |
| 30 days ago | 1.23K |
| 60 days ago | 1.30K |
| 90 days ago | 1.32K |
Access
/eps_trend
data via our API — starting from the
Ultra plan (individual) and the Enterprise plan (business) and above.
| EPS revisions |
Next year (Dec 2026) |
|---|---|
| Up last 7 days | 1 |
| Up last 30 days | 1 |
| Down last 7 days | 0 |
| Down last 30 days | 1 |
Access
/eps_revisions
data via our API — starting from the
Ultra plan (individual) and the Enterprise plan (business) and above.
Recommendation
Buy
Access
/recommendations
data via our API — starting from the
Ultra plan (individual) and the Enterprise plan (business) and above.